info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tylol Hot D

Çmimi:

Medikament OTC që trajton simptomat e gripit
Kuti x 12 bustina


SKU: 003480
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

12 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Tylol Hot D ka për qëllim të lehtësojë simptomat e ftohjes dhe gripit tek të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, duke përfshirë: bllokimin e hundës dhe sinuset e mbushura, rrjedhjen e hundës, temperaturën, dhimbjet e lehta deri në mesatare me origjinë të ndryshme.
Tylol Hot D nuk përmban sheqer, por përmban ëmbëlsuesit acesulfame potasium dhe aspartam, dhe është një zgjedhje e përshtatshme për këdo që do të shmangë marrjen e sheqerit.

Paracetamoli lehtëson dhimbjen dhe ulur temperaturën.
Klorfeniramina lehtëson simptomat e alergjisë si rrjedhjen e hundës, kongjestionin e hundës, skuqjen dhe/ose mbindjeshmërinë e syve.
Pseudoefedrina zvogëlon efektin e ënjtjes së mukozës së traktit të sipërm respirator, domethënë lehtëson simptomat e kongjestionit të hundës.

Mos përdorni Tylol Hot D:
-nëse jeni alergjik (hipersensitiv) ndaj paracetamolit, klorfeniramin maleatit, hidroklorurit të pseudoefedrinës ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të Tylol Hot D. Shenjat e reaksionit alergjik janë: skuqja, kruajtja, irritimi i lëkurës.
-Nëse vuani nga sëmundje të rënda të mëlçisë dhe/ose veshkave.
-Nëse jeni duke marrë inhibues të MAO (përdoren për trajtimin e depresionit dhe sëmundjeve të tjera mendore). Për të filluar trajtimin me Tylol Hot D, nuk duhet të merrni barna të tilla për të paktën 2 javë.
-Meqenëse Tylol Hot D përmban aspartam, i cili është burim i fenilalaninës, pacientët me fenilketonuri nuk duhet ta përdorin këtë produkt.

Shtatzënia dhe laktacioni
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të merrni ndonjë medikament.
Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Bustina e Tylol Hot D tretet në ujë të ngrohtë.
Tretësira që formuhet mund të pihet e ftohtë ose e ngrohtë.
Doza mund të ripërsëritet çdo 6 orë nëse është e nevojshme.
Mos kaloni numrin e 4 bustinave në ditë.
Përdoret vetëm për të rritur.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients:
500 mg paracetamol
4 mg chlorpheniramine
60 mg pseudoephedrine

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping