info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tears Naturale

Çmimi:254.00 L

Solucion viskoz që vepron si lot artificial
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: 2670
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Suitable For

Përshkrimi

Tears Naturale është një solucion pak viskoz që vepron si një lot artificial.
Përdoret për trajtimin e sindromit të syve/syrit të thatë të shkaktuar nga mungesa e lotëve në sy.
Zëvendësimi i lotëve natyralë, me një lot artificial ndihmon për të qetësuar dhe lubrifikuar sytë tuaj, si dhe për të lehtësuar nga acarimi.

Mos përdorni Tears Naturale:
Nëse jeni alergjik ndaj dekstranit 70, hipromelozës ose ndonjë prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim. Në këto raste këshillohuni me mjekun tuaj.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, po planifikoni një shtatzëni ose nëse jeni duke ushqyer me gji, bisedoni me mjekun tuaj përpara se të përdorni Tears Naturale.
Tears Naturale mund të përdoret gjatë shtatzënisë ose gjatë ushqyerjes me gji.

Nëse përdorni më shumë se një lloj medikamenti për sytë, medikamentet duhet të përdoren të paktën 5 minuta larg njëri-tjetrit. Pomadat e syve duhet të përdoren të fundit.

Mos e vendosni në frigorifer ose mos e ruani mbi 25 °C.
Mos e përdorni nëse kanë kaluar 4 javë nga hapja e parë, për të parandaluar infeksionet.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikament lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

 Lani duart përpara përdorimit.
 Hapeni kapakun e shishes.
 Mbajeni shishen me drejtim poshtë, midis gishtit të madh dhe gishtërinjve të tjerë.
 Pozicionoheni kokën mbas.
 Tërhiqeni qepallën tuaj të poshtme me gisht, derisa të krijohet një ‘xhep’ midis qepallës dhe syrit tuaj. Kjo është zona ku duhet të bjerë pika.
 Afrojeni majën e shishes pranë syrit. Bëjeni këtë përpara një pasqyre nëse ju ndihmon.
 Mos prekni syrin, qepallën tuaj, zonat përreth ose sipërfaqe të tjera me pikatore. Mund të infektojë pikat.
 Shtypni butësisht bazën e shishes për të lëshuar një pikë.
 Mos e shtrydhni shishen, nevojitet vetëm një shtypje e lehtë në pjesën e poshtme.
 Nëse përdorni pika në të dy sytë, përsëritni hapat për syrin tjetër. Vendoseni kapakun e shishes menjëherë pas përdorimit.
 Nëse pika nuk bie në sy, hidhni një pikë tjetër.
 Nëse përdorni më shumë Tears Naturale sesa duhet, mos u shqetësoni pasi nuk do t’ju shkaktojë ndonjë dëm. Nëse është e nevojshme Tears Naturale mund të largohet duke shpëlarë syrin me ujë të ngorhtë. Mos hidhni më pika derisa të vijë koha për dozën e radhës.
 Nëse gëlltitni Tears Naturale mos u shqetësoni, nuk do t’ju dëmtojë.
 Nëse harroni të përdorni Tears Naturale, vazhdoni me dozën tjetër sipas planit. Mos përdorni një dozë të dyfishtë për të kompensuar dozën e harruar.

Doza e zakonshme është 1 ose 2 pika në syrin/sytë aq shpesh sa ju nevojitet për të lehtësuar irritimin.

Përbërësit

dextran 70 1 mg/m, hypromellose 3 mg/ml, disodium edetate, sodium chloride, potassium chloride, benzalkonium chloride, hydrochloric acid andor sodium hydroxide (to adjust pH) and purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping