info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Stiderm Gel

Çmimi:814.00 L

Xhel me veprim anti-alergjik dhe anti-inflamator
Tub x 30 g

Stock: Ka stok

SKU: 0044960
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 g

Suitable For

Përshkrimi

Stiderm është një xhel homogjen, me pamje transparente.
Përmban maleat mepiraminë, hidroklorur lidokaine dhe dekspantenol.

Stiderm indikohet vetëm për përdorim lokal në lëkurë.
Ka efekt antialergjik, anti-inflamator dhe qetëson kruarjen.
Përdoret për djegie nga dielli, kafshimet e insekteve, urtikarie, kruarje dhe djegie të shkallës së parë.

Mos përdorni Stiderm:
– nëse keni alergji nga ndonjëri prej përbërësve të këtij formulimi;
– keni sëmundje inflamatore të lëkurës dhe plagë të infektuara, infeksione të lëkurës, sëmundje inflamatore dhe infektive.

Stiderm xhel nuk duhet të bjerë në kontakt me sytë dhe mukozat.

Stiderm xhel nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë me përjashtim të rasteve kur është shumë e domosdoshme dhe e rekomandon mjeku juaj.
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni Stiderm xhel nëse jeni duke ushqyer me gji.

Stiderm nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 2 vjeç.

Si të gjithë medikamentet e tjera dhe Stiderm mund të çojë në shfaqjen e efekteve anësore. Në fletë-udhëzuesin e pranishëm në paketim janë të listuara të gjithë efektet anësore të njohura të këtij xheli.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Stiderm aplikohet në zonën e prekur disa herë në ditë.
Nuk duhet të përdoret më shumë se 7 ditë.

Përbërësit

mepiramine maleat, lidokaine klorhidrat, dekspantenol, klorur benzalkoniumi, mentol kristal, karbomer 980, natrium EDTA, hidroksid natriumi, uje i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping