info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Spirulina 750mg

Çmimi:3,150.00 L 3,149.10 L -0%

Spirulinë 750mg
Paketim x 100 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Spirulina është një algë me ngjyrë jeshile në blu.
Ajo është e pasur me shumë elementë ushqyes ku përmëndim:
-bakër;
-hekur;
-vitaminë B1;
-vitaminë B2;
-vitaminë B3;
-proteina;
-magnezium;
-kalium;
-mangan.
Spirulina njihet për:
– vetitë e saj antioksiduese dhe anti-inflamatore;
-ndikimin pozitiv në uljen e niveleve të kolesterolit;
-uljen e presionit arterial;
-ndikimin pozitiv në zhbllokimin e rrugëve të frymëmarrjes te personat me rhinit alergjik.
Nuk përmban OMGJ.
Pa gluten.
I përshtatur me dietën Kosher.
Pa derivate të grurit dhe produkte të bulmetit.
Pa sojë.
Pa konservues.
Pa aromatizues.
Pa ngjyrues.
I përshtatshëm për veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 4 tableta në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 4 Tablets
AMOUNT PER SERVING % DV
Calories 10
Total Carbohydrate 1 g 1%*
Protein 2 g 4%*
Vitamin A †
(as 100% beta-carotene) 10,000 IU 200%
Vitamin B12 † 5 mcg 83%
Iron † 4 mg 22%
Phosphorus † 26 mg
Magnesium † 10 mg 3%
Sodium † 40 mg 2%
Potassium † 45 mg 1%
Spirulina 3 g (3,000 mg)
Ingredients: Organic Spirulina Powder, Hawaiian Spirulina Powder, Vegetable Cellulose, Guar Gum, Vegetable Stearic Acid, Mannitol, Silica, Citric Acid, Vegetable Magnesium Stearate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping