info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Advanced Antioxidant Formula

Çmimi:4,850.00 L 4,849.10 L -0%

Suplement ditor me vitamina dhe minerale me veti antioksiduese
60 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Antioksidantët janë substanca, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në ”luftën” e organizmit kundër radikaleve të lira.
Ndotja mjedisore është një ndër faktorët kryesorë që ndikon pozitivisht në krijimin e radikaleve të lira.
Ky formulim përmban një sërë përbërësish me veti antioksiduese, që luftojnë radikalet e lira dhe mbrojnë qelizat e trupit prej tyre.
Ndër antioksiduesit më të rëndësishëm përmendim:
-beta-carotenet;
-vitaminën C;
-vitaminën E;
-zinkun;
-selenin;
-spirulinën;
-ekstraktet e gjembgomarit dhe te ginkgo bilobës.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa grurë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa kripë.
Pa aromatizues artificialë.
Pa konservues.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti, nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.
Ndërpritet në rast të shfaqjes së ndonjë alergjie.
Nuk rekomandohet të përdoret në persona nën 18 vjeç.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 kapsula në ditë, bashkë me ushqimin ose siç e këshillon mjeku.
Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e rekomanduar.

Përbërësit

Amount Per Serving %DV
Vitamin C
(as calcium ascorbate) 500 mg 833%
Vitamin E
(as d-alpha-tocopheryl succinate) 200 IU 667%
Zinc
(as zinc glycinate†) 10 mg 67%
Selenium
(as L-selenomethionine) 50 mcg 71%
Copper
(as copper amino acid chelate) 1 mg 50%
Manganese
(as manganese glycinate†) 4 mg 200%
L-Cysteine HCI 100 mg **
Taurine 50 mg **
L-Glutathione 25 mg **
Pyridoxal-5′-Phosphate 6 mg **
Riboflavin-5′-Phosphate 6 mg **
Carotenoid Mix
(alpha and beta-carotene, lutein, zeaxanthin, cryptoxanthin) 86 mcg **
Green Tea Extract (leaf) 31 mg **
Red Wine Extract (fruit) 15 mg **
Pycnogenol®
(Pinus pinaster)
(French Maritime Pine Bark Extract) 5 mg **
Ginkgo Biloba Extract (leaf) 30 mg **
Spirulina 20 mg **
Gotu Kola Extract (4:1) (aerial) 10 mg **
Milk Thistle Extract (4:1) (seed) 10 mg **
Rose Hips Extract (4:1) (fruit) 20 mg **
*Daily Value (DV) not established

Vegetable Cellulose, Microcrystalline Cellulose, Vegetable Magnesium Stearate, Mixed Tocopherols, Silica, Caramel (color), Maltodextrin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping