info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Skincode Exclusive Cellular Hydro-Peel Serum in Essence

Çmimi:8,990.00 L 7,641.50 L -15%

Serum hidratues me efekt peeling

50 ml

Stock: Ka stok

SKU: SKIN039
Etiketa: , , , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Serum-esencë lehtësisht i absorbueshëm nga lëkura dhe që nuk ngjit.

Ushqen lëkurën, e mban atë në gjendje të hidratuar dhe le një ndjesi freskie dhe butësie.

Në sajë të acidit laktik 5% dhe tri-peptideve me efekt peeling, nxit proçesin e turn over-it qelizor.

Kombinimi i ujit të akullnajave zviceriane me  ekstraktet e bimëve, i jep shkëlqim dhe gjallëri lëkurës suaj.

Kompleksi  ACR nxit proçesin e rigjenerimit të lëkurës, ndërsa substancat antioksiduese mbrojnë nga radikalet e lira.

Ne vetëm disa ditë përdorim lëkura juaj do duket më rinore, më uniforme dhe me më shumë shkëlqim.

Pa parabenë.

Pa përbërës me origjinë shtazore.

Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë dhe në zonën e qafës në mëngjes dhe në darkë. Fillimisht duhet të jetë larë fytyra më larësin specific, të përdoret toniku dhe më pas aplikohen disa pika të serumit në mënyrë uniforme. Nuk shpëlahet. Rekomandohet të përdoret pas tij serumi dhe një krem hidratues.

Për shkak të pranisë të disa AHA (alfahidroksi acide) rekomandohet të përdorni një krem mbrojtës ndaj  diellit dhe të shmangni ekspozimin në rrezatim të fortë diellor.

Përbërësit kryesorë aktivë

Swiss Glacial water, ACR Complex, Peeling Tri-Peptide, Lactic Acid, Hydrating Complex (plant derived)