info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Mevo-fibre (Melafibre) Sciroppo

Çmimi:1,760.00 L

Suplement ushqimor që ndikon pozitivisht në funksionin normal të traktit intestinal
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: SHEDIR05
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

250 ml

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që përmban fibra dhe vitamina të rëndësishme për:
– të shtuar lëvizshmërinë e traktit intestinal dhe për eleminimin e masës fekale;
– ruajtjen e funksionit intestinal normal.

Përmban:
– laktulozë, një polisaharid, i cili në zorrën e trashë shpërbëhet në acide yndyrore, të cilat kanë veti të tërheqin ujin, të shtojnë masën fekale, ta zbusin atë dhe të ndihmojnë në eleminimin e saj, duke shtuar peristaltikën;
– fruktooligosaharide, që shërbejnë si ushqim për florën bakteriale intestinale. Gjithashtu pakësojnë pH fekal, metabolitet toksike, kolesterolin dhe trigliceridet;
– inulinë, një fibër e tretshme në ujë dhe e pranishme në shumë bimë, e cila stimulon rritjen dhe shtimin e bifidobaktereve dhe laktobacileve në zorrë;
– ekstraktet e aloe verës, të njohura për vetitë e tyre zbutëse, antioksiduese dhe imuno stimuluese;
– ekstraktet e lulerradhiqes, të njohura për vetitë koleretike, kolagoge dhe laksative.

Nuk përmban gluten.
Përmban ëmbëlsues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Të mos përdoret në rast mbindjeshmërie ndaj ndonjërit prej përbërësve.
Kombinimi i tij me një dietë ushqimore të pasur me fibra, kundërindikohet në disa patologji intestinale.
Në rast të konsumimit të medikamenteve të tjera, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Tunde shishen përpara çdo përdorimi.
Nëse nuk është përshkruar ndryshe nga mjeku, këshillohet të konsumoni 15 ml shurup në darkë.
Mund të konsumohet siç është ose i tretur me pak ujë.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Water; fructoligosaccharides; lactulose; inulin; glycerine; dandelion fluid extract; aloe fluid extract (leaves); elm fluid extract; citric acid; sucralose; sodium saccharinate; methylparaben: potassium sorbate; polysorbate 20; pyridoxine (vitamin B6); thiamine (vitamin B1); aroma

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping