info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Sendo Advance 3 HIRA Technology Electronic Blood Pressure Monitor

Çmimi:9,900.00 L

Aparat elektronik për matjen e presionit të gjakut

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Aparati elektronik i krahut Sendo iu mundëson matjen e presionit të gjakut në kushte shtëpie, në çdo moment. I thjeshtë në përdorim dhe i sigurt.

Ndër avantazhet e aparatit Sendo Advance përmendim:
-përdorimi i teknologjisë HIRA, për detektimin e rrahjeve të çrregullta të zemrës;
-sinjalizimi (në ekran shfaqet error) kur mansheta nuk është vendosur në mënyrë korrekte;
-manshetë që nuk shkakton reaksione alergjike;
-çantë transportuese, mbajtëse dhe mbrojtëse.

Teknologjia HIRA tregon 4 nivele të rrezikut në varësi të frekuencës:
-Niveli 0: Nuk ka indikacion.
-Niveli 1: I ulët – Pulsi aritmik shfaqet rrallë. Kontrollojeni rregullisht.
-Niveli 2: I lartë – Kini kujdes. Kushtojini vëmendje vlerave.
-Niveli 3: I rrezikshëm – Kushtojini vëmendje vlerave.

Brënda kutisë do të gjeni:
-monitorin;
-manshetën me përmasa 22-32 cm;
-çantën;
-adaptorin AC;
-4 bateri AA;
-manualin në gjuhë të ndryshme.
Krahas kësaj për personat me perimetër krahu më të madh se 32 cm, ekziston një manshetë me përmasa 32-45 cm.

Aparati ruan në memorie deri në 60 matje.

Krijimi i një aparati elektronik për matjen e presionit të gjakut me veçoritë që ka Sendo, nuk do ishte e mundur pa traditën shumëvjeçare japoneze në këtë fushë.

Saktësia dhe besueshmëria e Sendo Advance 3 është konfirmuar nga European Society of Hypertension (Shoqata Evropiane e Hipertensionit) në përputhje me protokollet e fundit të organizatës.

Përdorimi

Përpara se të kryeni matjen e tensionit duhet:
– të shmangni duhanin, konsumimin e ushqimit, pijeve dhe aktivitetin fizik të paktën 30 minuta para matjes;
-të keni qënë në gjendje qetësie të paktën 5 minuta para matjes;
-të shmangni matjen në gjendje stresi pasi vlera e përftuar do jetë më e lartë;
-të shmangni rrobat shumë të ngushta që shtrëngojnë krahun.

Gjatë matjes mansheta vendoset në krahun e majtë, 1-2 cm mbi brryl dhe qëndrohet në pozicionin ulur.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping