info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Xerolact PB Balm Lipid-Replenishing Anti-Irritation

Çmimi:3,210.00 L 2,407.50 L -25%

Balsam hidratues, i përshtatshëm për lëkurë të thatë, shumë të thatë dhe me tendencë atopike.
400 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

400 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Balsam hidratues me teksturë të plotë, i cili rigjeneron barrierën e lëkurës, duke rikthyer komfortin në lëkurën e thatë me tendencë atopike.
Efekt i shpejtë dhe afatgjatë që qetëson menjëherë lëkurën e thatë dhe të irrituar.
I pasur me një kompleks anti-kruarje që zvogëlon dhe qetëson kruarjen dhe skuqjen, duke rikthyer funksionin e barrierës hidrolipidike dhe duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

Laktati i natriumit – përbërës ushqyes me veti hidratuese, eksfoliuese dhe keratolitike.
Sodium DNA – përmirëson elasticitetin e lëkurës falë veprimit të saj elasticizues.
Ekstrakt i Schisandra Chinenesis – efekt qetësues në lëkurë.
Kompleksi anti-kruajtje – qetëson kruarjen në mënyrë të menjëhershme.
Kompleksi hidratues – hidraton, ushqen dhe rikthen komfortin në lëkurë.

Pa sapun.
Formulim hipolaergjik dhe jo-komedogjenik.
Dermatologjikisht i testuar për praninë e nikelit, kromit, kobaltit.

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të thatë në trup dhe në fytyrë, 2 herë në ditë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

Aqua (Water) • Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) • Glycerin • Passiflora incarnata Seed Oil • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Squalane • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Alpha-Glucan Oligosaccharide • Behenyl Alcohol • Cyclopentasiloxane • Dimethicone • Plukenetia volubilis Seed Oil • Olea europaea (Olive) Fruit Oil • Cetyl Alcohol • Panthenol • Tocopheryl Acetate • Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer • Allantoin • Hippophae rhamnoides Extract • Dipotassium Glycyrrhizate • Lecithin • Xanthan Gum • PEG-8 • Polysorbate 60 • Tocopherol •Sorbitan Isostearate • Ascorbyl Palmitate • Ascorbic Acid • Citric Acid • Chlorphenesin • o-Cymen-5-ol • Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping