info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Xerolact Cleansing Oil

Çmimi:1,250.00 L 937.50 L -25%

Vaj pastrues për lëkurë të thatë me tendencë atopike
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Masa

200 ml

Skin Type

Suitable For

, ,

Specific For

,

Formulation

Përshkrimi

Formulim i përshtatshëm për pastrimin e përditshëm të fytyrës dhe trupit.
Mund të përdoret nga bebe, fëmijë dhe të rritur.
Ushqen, zbut lëkurën dhe i rikthen asaj ndjesinë e komfortit.
Përmban:
-omega 3 me veti zbutëse (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis dhe vitamina F);
-omega 6 me veti rigjeneruese (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis, vaji i lule sahatit, gjalpi shea, vaji i lulediellit dhe vaji i krundeve të orizit);
-omega 7 me veti rigjeneruese (që vjen nga vaji i bimës sea buckthorn);
-omega 9 me veti mbrojtëse të qelizave nga faktorët dëmtues (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis, vaji i lule sahatit, vaji jojoba, gjalpi shea, vaji i lulediellit dhe vaji i krundeve të orizit).
Pa SLS dhe pa SLES.
Pa parabenë.
Pa parfum dhe pa alkool.
Pa ngjyrues dhe pa derivate të grurit.
Hipoalergjik.
Testuar dermatologjikisht dhe nën kontrollin e pediatrëve.
Testuar për nikel, krom, mërkur, paladium dhe kobalt.

Përdorimi

Aplikohet vaji në lëkurë të njomë.
Kur përdoret për të sapolindurit, rekomandohet të mos shpëlahet me ujë.

Përbërësit

C12-15 Alkyl Benzoate •
Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Paraffinum liquidum (Mineral Oil) • Petrolatum • Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate • Polyglyceryl-3 Caprate • Aqua (Water) • Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil • Tocopheryl Acetate • Ethylhexylglycerin • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Lactic Acid • Ethyl Linolenate •Plukenetia volubilis Seed Oil • Passiflora Incarnata Seed Oil • Diethylhexyl Syringylidenemalonate • Ethyl Oleate •Olea europaea (Olive) Fruit Oil • Ethyl Linoleate •Hippophae rhamnoides Extract • Lecithin • Caprylic/Capric Triglyceride • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Tocopherol • Propylene Glycol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping