info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System Comfort Fluid SPF 30

Çmimi:2,600.00 L 2,080.00 L -20%

Fluid mbrojtës ndaj diellit për lëkurë të ndjeshme
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

Spf

Përshkrimi

Formulim me një teksturë të lehtë, që absorbohet plotësisht nga lëkura dhe i jep asaj një ndjesi freskie.
Ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.
Në sajë të kompleksit Pro-DNA mbron lëkurën nga dukuria e fotoplakjes.
Parandalon irritimet që mund të shkaktohen nga qëndrimi për një kohë të gjatë në diell.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, mërkur, krom, paladium dhe kobalt.
Rezistent ndaj ujit.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

Përbërësit

Aqua (Water) ●
Cyclopentasiloxane ● Diethylhexyl Carbonate ● Alcohol Denat. ● Cyclohexasiloxane ● Octocrylene ● Dibutyl Adipate ● Butylene Glycol ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Titanium Dioxide (Nano) ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● PEG-10 Dimethicone ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer ● Polymethyl Methacrylate ● Sodium Chloride ● Disteardimonium Hectorite ● Artemisia umbelliformis Extract ● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Silica ● Glycerin ● Glyceryl Stearate ● Dimethicone ● Dimethiconol ● Schizandra chinensis Fruit Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Bisabolol ● Disodium EDTA ● Oryzanol ● Tocopheryl Acetate ● Phenoxyethanol ● Diglycerin ● PEG-8 ● Tocopherol ● Ethylhexylglycerin ● Sodium Benzoate ● Ascorbyl Palmitate ● Potassium Sorbate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid ● Parfum (Fragrance).