info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Dermastil Pediatric Body Milk

Çmimi:1,890.00 L 1,701.00 L -10%

Qumësht ushqyes trupi për bebe & fëmijë
400ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

,

Specific For

Përshkrimi

Emulsion lehtësisht i absorbueshëm që ushqen lëkurën dhe parandalon tharjen apo irritimet e saj.
Përmban:
-omega 3, me veti zbutëse, rigjeneruese dhe mbrojtëse;
-provitaminë B5 dhe gjalpë shea që ushqejnë dhe zbut lëkurën;
-vitaminë E dhe glicerinat stearili, që pakësojnë inflamacionin e lëkurës.
Testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, krom,kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Përmban parfume që nuk shkaktojnë alergji.
Pa parabenë.
Pa SLES, pa SLS, pa derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë të thatë, pas banjës ose aq herë në ditë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Glycerin ● Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) ● Ethylhexyl Palmitate ● Propanediol ● Glyceryl Stearate ● PEG-100 Stearate ● Behenyl Alcohol ● Butyrospermum parkii (Shea) Butter ● Panthenol ● Ceteareth-25 ● Cetyl Alcohol ● Lecithin ● Squalane ● Tocopheryl Acetate ● Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ● Caprylhydroxamic Acid ● Olus Oil (Vegetable Oil) ● Xanthan Gum ● Polysorbate 60 ● Plukenetia volubilis Seed Oil ● PEG-8 ● Sorbitan Isostearate ● Tocopherol ● Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil ● Stearyl Glycyrrhetinate ● Ascorbyl Palmitate ● Sodium Hydroxide ● Citric Acid ● Ascorbic Acid ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance).