info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Aqua Moisturizing Cream

Çmimi:3,600.00 L 2,700.00 L -25%

Krem hidratues me SPF 15 i
përshtatshëm për çdo lloj lëkure
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim me efekt të dyfishtë, hidraton lëkurën dhe i ofron mbrojtje nga rrezatimi diellor.
Emulsion me një teksturë të lehtë, që absorbohet plotësisht nga lëkura.
Hidratimi i lëkurës bëhet si në shtresën sipërfaqësore ashtu dhe në brendësi, si pasojë e kombinimit të acidit hialuronik me peshë molëkulare të vogël, me atë me peshë molekulare të madhe.
Emulsionit i është shtuar kompleksi SK-Influx-V i cili pengon humbjen e ujit.
Në sajë të kompleksit të filtrave që ofrojnë mbrojtje nga rrezatimi diellor, ky formulim pengon dukurinë e foto-plakjes.
Për t’i dhënë butësi dhe shkëlqim lëkurës suaj, iu shtua dhe vaji i aguliçes i pasur me omega-6.
Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe mërkur.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar mikrobiologjikisht.
Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes,
në fytyrë të pastruar paraprakisht.
Shërben edhe si bazë për make-up-in.

Përbërësit

Aqua (Water) • Ethylhexyl
Methoxycinnamate • Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate • Steareth-2 • Olus Oil (Vegetable Oil) • Dimethicone • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Glycerin • Steareth-21• Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano) • Copernicia Cerifera Cera [Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax] •Myristyl Myristate • Butylene Glycol • Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Squalane • Sodium Hyaluronate • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Cera alba (Beeswax) • Laureth-23 • Ceramide NP • Ceramide AP • Ceramide EOP • Xylitol • Tocopheryl Acetate • Sodium Lauroyl Lactylate • Phytosphingosine • Cholesterol • Cetearyl Alcohol • Carbomer • Arginine • Xanthan Gum • Decyl Glucoside • Citric Acid • Dimethiconol • Disodium EDTA • Propylene Glycol • Phenoxyethanol • Chlorphenesin • Benzoic Acid • Ethylhexylglycerin • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping