info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Vita-C Kids

Çmimi:870.00 L 783.00 L -10%

Suplement me vitaminë C për fëmijë mbi 4 vjeç
30 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta të përtypshme

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina C është një nga vitaminat më të konsumuara për shkak të efekteve të shumta pozitive në organizëm:
-ndihmon në mirë-funksionimin e sistemit imunitar;
-rrit përthitjen e hekurit;
-ndihmon në mirë-funksionimin e sistemit nervor;
-merr pjese në proçeset metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-mbron qelizat nga stresi oksidativ;
-merr pjesë në sintezën e kolagjenit i rëndësishëm për kartilagjet, dhëmbët, lëkurën.

Power Health ka formuluar për fëmijët tuaj vitaminën C në formën e tabletave të përtypshme me shije portokalli.
Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-ngjyrues artificialë.
I përshtatshëm për veganë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ky suplement nuk trajton as parandalon sëmundjet.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij produkti nëse fëmija juaj është duke marrë medikamente apo ka një problem shëndetësor të caktuar.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet 1 tabletë e përtypshme në ditë, para ushqimit.
Nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 4 vjeç.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Active ingredients:
vitamine C (100 mg)