info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Phyto Phytokeratine Set

Çmimi:4,400.00 L 3,960.00 L -10%

Trajtim i plotë për flokë të dëmtuar dhe shumë të thatë

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

, ,

Hair Type

Masa

100 ml, 50 ml

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Seti Phyto Phytokeratine përmban:
-Kremin Phytokeratine për flokë të thatë dhe të dëmtuar;
-Maskën Phytokeratine;
-Shampon Phytokeratine.

Kremi Phytokeratine është kremi i duhur për një transformim rrënjësor të flokëve tuaj.
Ka një teksturë të lehtë dhe plotësisht të absorbueshme.
Në sajë të kombinimit të keratinës me veti riparuese, me gjalpin sapote dhe vajin baobab:
-rrit elasticitetin e flokëve;
-forcon fijen e flokut;
-i jep flokut butësi;
-rikthen shkëlqimin e flokut;
-rigjeneron fibrat e flokut.
I përshtatshëm dhe për flokët më të dëmtuar dhe të dobët.
Nuk përmban:
-talk;
-silikon;
-parabene;
-sulfate.

Maska Phytokeratine është një maskë kremoze ​​e pasur me ekstrakte të keratinës me origjinë bimore dhe ceramide të orizit.
Ndihmon për të rindërtuar intensivisht strukturën e flokëve.

Dëmtimet në fibrat e flokëve mbushen, hidratimi plotësohet dhe luspat e flokëve zbuten në mënyrë ideale.
Riparon flokët thellë, duke i bërë më rezistente, elastikë dhe të butë si mëndafsh.

Keratina  botanike: Një kompleks origjinal, i bërë nga proteina bimore të Quinoa-s, Lupine dhe
Bizele, me veti hidratuese, zbutëse, antioksiduese dhe riparuese të flokëve.
Ka një profil aminoacidesh të ngjashëm me keratinën fiziologjike dhe riprodhon në mënyrë efikase vetitë e saj.
Produkt vegan.
Pa sulfate, pa parabene, pa silikon, pa gluten.

Shampo Phytokeratine është zgjedhja e duhur për flokë të dëmtuar nga përdorimi i shpeshtë i tharëses, piastrës apo dhe nga faktorët mjedisorë.
Shampoja ka një teksturë kremoze, të pasur me keratinë, e nevojshme për të rindërtuar strukturën e flokut dhe forcuar atë.
Acidi hialuronik ka veti të mbajë ujin dhe si rrjedhojë të ushqejë flokun.
Me vetëm disa përdorime flokët tuaj do bëhen më të fortë, më të shëndetshëm dhe me më shumë shkëlqim.

Përdorimi

Kremi Phytokeratine aplikohet në flokë të thatë (evitohet aplikimi në rrënjë).
Nuk shpëlahet.
Rekomandohet të përdoret para proçeseve stiluese që kërkojnë nxehtësi.

Aplikohet maska Phytokeratine në fundet dhe gjatësinë e flokut, pas çdo larjeje me shampo.

Për trajtim të shpejtë, të lihet 1-2 min e më pas të shpëlahet me ujë.

Për trajtim intensiv të lihet 5-7 min, në varësi të trashësisë së flokut e më pas të shpëlahet.

Aplikohet shampo Phytokeratine në flokë të njomë, masazhohet për 2-3 minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Përdoret 1 ose 2 herë në javë.

Përbërësit

Phytokeratine Cream Ingredients:
PAEONIA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT. PROPANEDIOL. ISODECYL NEOPENTANOATE. AQUA / WATER / EAU. CETEARYL ALCOHOL. POLYQUATERNIUM-37. PHENOXYETHANOL. POLYQUATERNIUM-70. PARFUM / FRAGRANCE. BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE. MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL. SACCHARIDE ISOMERATE. POUTERIA SAPOTA SEED BUTTER. CHLORPHENESIN. DIPROPYLENE GLYCOL. ADANSONIA DIGITATA SEED OIL. GLYCERIN. CITRIC ACID. ALCOHOL. HYDROLYZED CORN PROTEIN. HYDROLYZED SOY PROTEIN. HYDROLYZED WHEAT PROTEIN. PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. TOCOPHEROL. POLYMNIA SONCHIFOLIA ROOT JUICE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL. VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT. XANTHAN GUM. SODIUM CITRATE. SODIUM BENZOATE. POTASSIUM SORBATE. CI 75470/CARMINE. MALTODEXTRIN. 1199A.

Phytokeratine Mask Ingredients: Aqua/Water/Eau*, Cetearyl Alcohol*, Behentrimonium Chloride*, Parfum/Fragrance, Polyquaternium-37, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Phenoxyethanol Chlorphenesin Tetrasodium EDTA, Hydrolyzed Lupine Protein*, Hydrolyzed Quinoa*, Hydrolyzed PEA Protein*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Viola Tricolor Extract*, Citric Acid*, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate*, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Potassium Sorbate, Hydroxypropyltrimonium* Honey, Silica Dimethyl Silylate, Ethylhexylglycerin, Atelocollagen*, Chitosan*, Sphingolipids*, Cyclodextrin*, Dextrin*, 1060D.

Active Ingredients of Phytokeratine Shampoo:
Hyaluronic Acid, Rice Bean Ceramides, Pomegranate Extract