info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Ulje!

Phyto Phytocolor

Çmimi:L1,560.00L1,820.00

Bojë flokësh me ekstrakte bimore ngjyruese

Rifillo


Përshkrimi

Formulim në formën e një kremi vajor me pigmente vegjetale, i përshtatshëm për t’u përdorur në çdo lloj floku.
Ofron një nuancë natyrale dhe mbulon thinjat që me aplikimin e parë.
Konceptuar si një trajtim për flokët, boja nuk shkakton irritime të skalpit dhe minimizon riskun për shfaqjen e alergjive.
Ushqen flokun dhe i dhuron shkëlqim.
Ngjyra zgjat në kohë.
I lehtë për t’u aplikuar.
Pa rezorcinol.
Pa parabene.

Përdorimi

Paketimi përmban:
-1 krem ngjyrues;
-1 shishe locion;
-1 balsam mbrojtës;
-1 palë doreza;
-instruksione.
Aplikohet në flokë të thatë, jo të larë.
Nëse është hera e parë që lyeni flokët tuaj, aplikoni bojën nga rrënja drejt majës së flokëve dhe liheni 30 minuta. Më pas bëhet larja normale e flokut.
Nëse floku është lyer më parë, aplikohet boja fillimisht në rrënjë, lihet 20 minuta, më pas aplikohet dhe në majat e flokut. Pritet 10 minuta të tjera, më pas bëhet larja e flokut.
Rekomandohet një test alergjie 48 orë para aplikimit të bojës.