info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Glutathione 500mg

Çmimi:3,300.00 L 2,970.00 L -10%

Suplement me glutation, një peptid me veprim antioksidues dhe detoksifikues
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Glutationi është një peptid, i
formuar nga bashkimi i 3 aminoacideve: cisteinë, acid glutamik dhe glicinë.
Prodhohet nga çdo qelizë e trupit, por më së shumti gjendet në mëlçi.
Glutationi është i domosdoshëm për forcimin e sistemit imunitar dhe për mbarëvajtjen e proçesit të detoksifikimit.
Në sajë të vetive antioksiduese që ka neutralizon radikalet e lira dhe ndikon pozitivisht në veprimin e vitaminave C dhe E.
Në këtë formulim glutationi gjendet në formën e tij të reduktuar, që është dhe forma me biodisponibilitet më të lartë.
Për një veprim më të kompletuar formulimit i janë shtuar dhe ekstraktet e silimarinës dhe acidi alfa lipoik.
Pa gluten.
Pa sojë.
Pa arra.
Pa OMGJ.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të ketij produkti.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1
kapsul në ditë me stomakun bosh.

Përbërësit

Serving Size: 1 Veg Capsule
Servings Per Container: 30
Amount per Serving % Daily Value
** Daily Value not established.
Glutathione (Reduced Form) 500 mg **
Milk Thistle Extract
(Silybum marianum) (Fruit/Seeds) (Standardized
to 80 mg Silymarin Flavonoids –
equivalent 80%) 100 mg **
Alpha Lipoic Acid 50 mg **
Other Ingredients: Hypromellose (cellulose capsule), Microcrystalline Cellulose, Magnesium Stearate (vegetable source) and Silicon Dioxide.