info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Hydra Bebe Lait Corps

Çmimi:1,900.00 L 1,520.00 L -20%

Mustela qumësht trupi
hidratues për lëkurën e bebes dhe të fëmijës. 300ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

,

Mosha

, , ,

Specific For

Përshkrimi

Përkujdesje në formë qumështi për lëkurën e trupit të bebes dhe fëmijës që nga dita e parë e lindjes.
Formuluar me 97% përbërës me origjinë natyrale:
– Avocado Perseose®, përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
– Vaj luledielli – hidraton (i pasur në sterole, burim acidesh yndyrore themelore).
– Vitaminë E – mbron lëkurën nga agresionet dhe e mban të butë dhe elastike.
– Glicerinë me origjinë bimore -hidraton dhe nuk lejon avullimin e ujit.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Aplikohet mëngjes dhe
mbrëmje mbi lëkurën e
trupit të bebes dhe fëmijës.

Përbërësit

AQUA /WATER/EAU,
HELIANTHUS ANNUUS
(SUNFLOWER) SEED OIL,
GLYCERIN, POLYGLYCERYL-
6 DISTEARATE, CETYL
ALCOHOL,
1,2-HEXANEDIOL, CERA
ALBA/BEESWAX/CIRE
D’ABEILLE, HYDROXYETHYL
ACRYLATE/SODIUM
ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PARFUM (FRAGRANCE), JOJOBA ESTERS, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX/ POLYGLYCERYL-3 CIRE D’ABEILLE, TOCOPHERYL ACETATE, POLYSORBATE 60, SORBITAN STEARATE, CITRIC ACID, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.