info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Mister Baby Nappy Protective cream 0m+

Çmimi:L800.00

Pastë për lëkurën delikate në zonën e pelenave
100ml

Stock: In stock

Additional information

Përshkrimi

Pastë mbrojtëse për lëkurën delikate në zonën e pelenave me përbërës:
– kompleksi NMF7 me 7 elementë natyralë që gjenden dhe në strukturën e lëkurës, me veti te fuqishme hidratuese dhe zbutëse;
– oksid zinku (20 %) që dhuron mbrojtje nëpërmjet barrierës mbrojtëse që krijon;
– pluhur orizi i cili qetëson skuqjet, irritimet lokale dhe inflamacionin.
– 0% alkool
– 0% paraben
– 0% fenoksietanol
– 0% sls.
-0% ngjyrues
82% përbërës natyralë.

Përdorimi

Aplikoje në lëkurën e pastër dhe të thatë, duke krijuar një barrierë te hollë mbi lëkurë.

Përbërësit

Water, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, CAPRYLIC/Capric Trigliceride, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Polyglyceryl-2, Dipolyhydroxystearate, Glyceryl Oleate, Cera Alba, Glycerin, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Cerasus Seed Oil, Lauryl Olivate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Trehalose, Sodium Lactate, Serine, Glycine, Zinc PCA, Hydrolyzed Rice Protein, Sodium Phytate, Sodium Hydroxide, Calcium Gluconate, Gluconolactone, Sodium Benzoate.