info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Mister Baby Face Cream 0m+

Çmimi:L800.00

Krem fytyre për bebe
50ml

Stock: In stock

Additional information

Përshkrimi

Lëkura e bebes në lindje dhe në vitet e para të jetës nuk është e aftë, të krijojë barrierën natyrale hidro-lipidike. Kjo e bën të ndjeshme ndaj faktorëve të jashtëm mjedisorë dhe kimikateve dhe me tendencë të thahet shumë shpejt.
Mister Baby me formulën e tij të pasur me gjalpë kokosi dhe vajin e bërthamave të qershisë ndihmon në forcimin e barrierrës së lëkurës, duke parandaluar irritimet dhe skuqjet.
– 0% alkool
– 0% paraben
– 0% fenoksietanol
– 0% sls.
-0% kolorant
97% përbërës me origjine natyrore.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrën e pastër në mëngjes dhe në darkë.

Përbërësit

Water, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Avium Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Caprylate, Lauryl Olivate, Sorbitan Palmitate, Olive Oil Decyl Esters, Xanthan Gum, Parfum, Squalene, Oleic Acid, Tocopherol, Trehalose, Sodium Lactate, Serine, Glycine, Zinc PCA, Hydrolyzed Rice Protein, Sodium Phytate, Sodium Hydroxide, Calcium Gluconate, Gluconolactone, Sodium Benzoate.