info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Mister Baby Cleansing Milk 0m+

Çmimi:L1,000.00

Qumësht pastrues për lëkurën e bebes 0m+
250ml

Stock: In stock

Additional information

Përshkrimi

Qumësht pastrues i formuluar pa përbërës agresivë për lëkurën, duke e bërë të përshtatshëm për përdorim të përditshëm në pastrimin e lëkurës së bebes.
Përmban kompleksin natyral NMF7 që është prezent dhe në lëkurën e bebes, duke ndihmuar në ruajtjen e pH natyral të lëkurës.
Vaji i bërthamave të qershisë dhe gjalpi i kokosit që gjënden në përbërje të qumështit kanë efekt zbutës dhe ndihmojnë në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës duke shmangur skuqjen e saj.
– 0% alkool
– 0% paraben
– 0% fenoksietanol
– 0% sls.
-0% kolorant.
I kontrolluar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikoje qumështin direkt në lëkurë ose në një pambuk ose garzë, duke e masazhuar lehtësisht në lëkurën e bebes suaj.
Nuk është e nevojshme të shpëlahet me ujë.

Përbërësit

Water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Prunus Avium Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Glyceryl Caprylate, Xantham Gum, Parfum, Olive Oil Decyl Esters, Squalene, Oleic Acid, Tocopherol, Trehalose, Sodium Lactate, Serine, Glycine, Zinc PCA, Hydrolized Rice Protein, Sodium Phytate, Sodium Hydroxide, Calcium Gluconate, Gluconolactone, Sodium Benzoate.