info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Effaclar Ultra Concentrated Serum

Çmimi:4,800.00 L 4,080.00 L -15%

Serum trajtues specifik për lëkurë të yndyrshme dhe problematike.
30ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Ky serum me veprim të lehtë eksfoliues targeton lëkurat e yndyrshme, me tendencë akneike dhe shenja të dukshme të moshës.

Formula e rinovuar përmban një kompleks të përbërë nga 1.5 % acid salicilik, 0.45% LHA dhe 3.5% acidi glikolik, kombinimi i të cilëve ndihmojnë në zvogëlimin e poreve dhe largimin e shenjave të dukshme të mbetura nga aknet, njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe zvogëlimin e vijave të imëta të moshës.
Në përmbajtje gjithashtu ka niacinamide (vitaminë B3) dhe ujin termal La Roche-Posay me veprim qetësues.

Oil-free.
Jo-komedogjenik.
I përshtatshëm për lëkurë me tendencë akneike.
Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik.

Përdorimi

Në mbrëmje, aplikoni 2-3 pika serum në lëkurë, duke shmangur zonën e konturit të syve.
Rekomandohet të përdoret çdo 2 ditë në javën e parë dhe çdo ditë në javët në vijim.
Vendosni kremin tuaj hidratues të preferuar sipas nevojës. Mos shmagni aplikimin e kremit mbrojtës të diellit në mëngjes.

Përbërësit

AQUA / WATER / EAU • ALCOHOL DENAT. • PROPANEDIOL • GLYCOLIC ACID • NIACINAMIDE • DIMETHYL ISOSORBIDE • PENTYLENE GLYCOL • SALICYLIC ACID • SODIUM HYDROXIDE • PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL • HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID • CITRIC ACID • PEG-30 GLYCERYL COCOATE • CAPRYLOYL SALICYLIC ACID • BIOSACCHARIDE GUM-1 • MALTODEXTRIN • PHYTIC ACID • POLYQUATERNIUM-10 • PARFUM / FRAGRANCE.