info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche-Posay Effaclar Micro-Peeling Purifying Gel

Çmimi:2,250.00 L 1,912.50 L -15%

Xhel larës me efekt mikro-peeling
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

200 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

La Roche Posay Effaclar Micro-Peeling pastron lëkurën, eksfolion butësisht, zhbllokon poret, eliminon sebumin e tepërt dhe zbeh shenjat e lëkurës.
Bazë pastrimi e butë, me acid salicilik (2%), për një veprim eksfoliues, rregullues të sebumit, balancues dhe zbutës.
I pari xhel për fytyrën dhe trupin me efekt mikro-peeling.
Ndihmon për të zvogëluar gradualisht dhe në mënyrë të qëndrueshme papërsosmëritë e vazhdueshme, përfshirë pikat dhe shenjat, dhe për të parandaluar përsëritjen e tyre.

Lufton njollat e vjetra.
Redukton pikat e zeza dhe kontrollon prodhimin e sebumit duke e lënë lëkurën të butë, të pastër dhe të freskët.

Formuluar me agjentë mikro-eksfoliues dhe pastrues.
Siguron rehati maksimale për lëkurën e prirur ndaj akneve, madje edhe në trup.

• Formulë e testuar nën kontrollin dermatologjik.
• pH hipoallergjik, pH fiziologjik.
• Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve.
• Testuar nën kontrollin e alergjisë.
• Xhel që ofron komfort dhe freski pas përdorimit.
• Efektivitet i provuar kundër rekurencës 2 javë pas përfundimit të aplikimit të produktit në papërsosmëritë dhe shenjat.

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurë të lagur, masayhojeni dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Aqua / Water, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Glycerin, Sodium Chloride, Coco-Betaine, Salicylic Acid, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Zinc Gluconate, Sodium Hydroxide, Capryloyl Salicylic Acid, Tetrasodium Edta, Citric Acid, Menthol, Polyquaternium-47, Hexylene Glycol.