info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Effaclar Duo Acne Corrective treatment

Çmimi:2,670.00 L 2,269.50 L -15%

Xhel krem për lëkurë të ndjeshme, me tendencë akneike
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Action

, ,

Suitable For

Përshkrimi

Formulim në formë xhel-kremi për lëkurë të ndjeshme me akne. Hidratim 24 orë me një efekt mat që zgjat. Parandalon formimin akneve, shenjave dhe pikave të zeza e të bardha në lëkurë dhe pakëson ato ekzistuese. Kjo në sajë të pranisë së acidit salicilik, zinkut, niacinamidit dhe piroctone olamine.
Depërton në pore dhe i pastron ato.
Rreth 60% e akneve largohen në vetëm 10 ditë.
Krahas kësaj normalizon dhe rregullon sasinë e yndyrës së prodhuar.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Pa parabene, pa parfum. Jo komedogjenik. Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Përdoret çdo ditë për të trajtuar aknet. Aplikohet një ose dy herë në ditë në zonat e prekura. Në rastet e situatave akneike tepër të rënda aplikohet në të gjithë fytyrën.

Përbërësit

Water, Isostearyl Alcohol ,
Glycerin, Pentylene Glycol, Silica, Carbomer, Capryloyl Salicylic Acid, Potassium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA ,Epilobium Angustioflium Flower/leaf/stem Extract.