info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam Tourmaline Scrub Corpo

Çmimi:L4,550.00 L3,640.00 -20%

Skrub trupi me bazë algash dhe turmalinë
600 g

Stock: In stock

SKU: GUA040
Tags: , , , , ,

Additional information

Masa

600 g

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

, ,

Suitable For

Përshkrimi

Skrubi i trupit Guam përmban:
-turmalinën, një mineral i cili ka veti të absorbojë nxehtësinë e trupit dhe ta çlirojë në formën e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR);
-vajra esencialë, që lënë një ndjesi freskie në lëkurë dhe pas shpëlarjes së skrubit.

Skrubi largon papastërtitë dhe qelizat e vdekura të lëkurës.

Lëkura rigjenerohet, hidratohet dhe bëhet më elastike dhe me më shumë shkëlqim.

Përdorimi

Përzihet skrubi përpara çdo përdorimi.
Aplikohet në lëkurën e njomur paraprakisht dhe masazhohet me lëvizje rrethore.
Lihet për disa minuta dhe shpëlahet deri në largimin e plotë të produktit nga lëkura.
Mos përdor shampo trupi mbas skrubit.
Rekomandohet të përdoret 1 ose 2 herë në javë.

Shmanget kontakti me sytë, mukozat dhe zonat e irrituara të lëkurës.

Përbërësit

Sali marini, Tormalina Minerale, Alga Laminaria digitata, Alga Fucus vesiculosus, olio di macadamia, olio di avocado, olio di mandorla, oli essenziali di menta piperita, di rosmarino e arancio.