info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Farmaci “Daja” Solucion për aknet

Çmimi:L380.00

Solucion alkoolik trajtues për aknet
60 ml

Additional information

Masa

60 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

Përshkrimi

Tretësirë alkoolike transparente, nuk lë shenja në fytyrë.

E pasur me antibiotik, trajton aknet e inflamuara dhe të infektuara, ndihmon përtharjen e tyre dhe lufton infeksionin.

Me acid salicilik në përmbajtje, një acid me veti keratolitike, i përdorur gjerësisht në trajtimin e akneve, i cili eksfoljon lëkurën duke larguar qelizat e vdekura dhe zhbllokuar poret.

Përmban alkool. Këshillohet përdorimi vetëm te aknet dhe jo në lëkurën e shëndetshme, sepse alkooli dehidraton dhe than lëkurën.

Ruhet ne frigorifer, në temperaturë 2-8 ºC.

*Vëmendje! Ky produkt mund të transportohet vetëm në Tiranë, jo në qytete të tjera, për shkak të kushteve specifike të ruajtjes.

Përdorimi

Lyerje lokale vetëm te aknet, 2 herë në ditë, me anë te një pambuku, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Përbërësit

Acid salicilik, kloramfenikol, alkool 70º.