info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Farmaci “Daja” Pomadë për thembra

Çmimi:L500.00

Pomadë eksfoljuese dhe zbutëse për thembra të thata dhe të çara
30 g

Additional information

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

30 g

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Lëkura e thembrave është më e trashë se në pjesë të tjera të trupit, ndaj duhet trajtuar me krem specifik.

Formulë eksfoljuese, me veti keratolitike, zbutëse dhe ushqyese.

Ndihmon në largimin e qelizave të vdekura, hidraton dhe zbut lëkurën e thatë e të trashë të thembrave edhe  në rastet e çarjeve.

Me acid salicilik në përmbajtje, që i jep formulimit vetitë eksfoljuese, vaj bajame, lanolinë dhe vazelinë që zbusin dhe hidratojnë lëkurën.

E përshtatshme për thembrat e çara ose të ashpra dhe pjesë të veçanta të këmbëve, me lëkurë të trashur dhe tendencë për formim kallosh.

Përdorimi

Lyerje e thembrave në darkë.

Përbërësit

Acid salicilik, vaj bajame, lanolinë, vazelinë.