info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Farmaci “Daja” Pomadë për bebe

Çmimi:L500.00

Pomadë për ushqimin e lëkurës dhe parandalimin e irritimeve
Për bebe, fëmijë dhe të rritur
110 g

Additional information

Masa

110 g

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Pomadë e yndyrshme, me përdorim të gjerë, me veti rigjeneruese, zbutëse dhe qetësuese e irritimeve të lehta.

Mund të përdoret si parandaluese e skuqjes në zonën e pelenave, për lëkurën e thatë e të irrituar, për zonat me djersitje të shtuar, për irritimet e lëkurës te personat që qëndrojnë shtrirë për kohë të gjatë etj.

Mund të përdoret gjatë çdo ndërrimi të pelenave, në lëkurë të pastruar. Thith lagështirën dhe nuk lejon kontaktin e saj me lëkurën, ndërkohë që krijon një barrierë mbrojtëse, që ruan hidratimin dhe favorizon rigjenerimin e lëkurës.

Me vaj bajameje që ushqen dhe zbut lëkurën e ndjeshme të bebeve.

Për të porsalindur, fëmijë dhe të rritur.

Përdorimi

Sa herë që ndërron pelenën apliko një shtresë pomadë në zonën e pelenave, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Për qëllime të tjera:
Lyerje lokale, disa herë në ditë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Përbërësit

Vaj bajame, lanolinë, vazelinë, ujë i demineralizuar