info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Econazole cream 1% EG

Çmimi:198.00 L

Krem me ekonazol, për trajtimin lokal të mykut
15 g

Stock: Ka stok

SKU: 5663

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 g

Suitable For

Përshkrimi

Econazol EG përmban ekonazol, si substancë aktive (medikament me veprim anti-mykotik).
Rekomandohet si medikament bazë ose si trajtim shtesë në rast të disa mykozave (infeksione të lëkurës të shkaktuara nga kërpudhat).

Mos përdorni Econazol krem nëse jeni alergjik ndaj nitratit të ekonazolit ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Përdorimi i kremit ekonazol nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji, pa këshillën e mjekut tuaj.
Nuk rekomandohet të bëhet aplikim lokal i kremit në gji, nëse jeni duke ushqyer me gji.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni një shtatzëni, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj përpara se të përdorni këtë medikament.

Efektet anësore të zakonshme (1 deri në 10 përdorues në 100) janë:
– kruajrje;
– ndjesi djegieje;
– dhimbje në vendin e aplikimit.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Vetëm për përdorim të jashtëm.
Duhet të aplikohet direkt në lëkurë.

Ndiqni me kujdes hapat e mëposhtëm për aplikimin korrekt të kremit:
1. Pastroni zonën e infektuar dhe lëkurën rreth saj, dhe pastaj thajeni mirë.
2. Aplikojeni kremin dy herë në ditë.
3. Masazhojeni lehtësisht dhe rregullisht derisa kremi të përthithet plotësisht.

Kohëzgjatja e trajtimit ndryshon në varësi të llojit të infeksionit mykotik që keni.

Përbërësit

econazole nitrate, Stearate of macrogols 300 and 1500 and ethylene glycol (TEFOSE 63), unsaturated polyglycolysed glycerides (LABRAFIL M 1944 CS), light liquid paraffin, benzoic acid, butylhydroxyanisole, perfume*, purified water.

*Perfume composition: essential oils of lavandin, orange, mandarin, linalyl acetate, citronellol, butylated hydroxytoluene, dipropylene glycol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping