info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Ducray Melascreen Depigmenting Intense Care

Çmimi:L4,300.00 L3,440.00 -20%

Trajtim intensiv kundër njollave të errëta në fytyrë dhe dekolte

30 ml

Stock: In stock

SKU: DU044

Additional information

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

,

Përshkrimi

Trajtim intensiv i formuluar veçanërisht për të reduktuar njollat e errëta në fytyrë dhe dekolte.

Efektiviteti bazohet në kombinimin e dy përbërësve aktive; acidi azelaik dhe acidi glikolik:

  • Acidi azelaik pengon aktivitetin e enzimave pjesëmarrëse në prodhimin e melaninës, përgjegjëse për hiperpigmentimin e lëkurës.
  • Acidi glikolik nxit eleminimin e qelizave të vdekura të epidermës dhe fuqizon veprimin e acidit azelaik duke ndihmuar përthithjen e tij në shtresën e sipërme të lëkurës.

Pa parabene, pa aromë, hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe mbrëmje në lëkurë të pastruar më parë, në fytyrë dhe dekolte. Të evitohet kontakti me sytë. Për rezultate më të mira rekomandohet përdorimi për një periudhë të paktën tre muaj.

Përbërësit

WATER (AQUA),  AZELAIC ACID,  CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,  DICAPRYLYL ETHER,  CETEARYL ALCOHOL,  CYCLOPENTASILOXANE,  GLYCOLIC ACID CYCLOHEXASILOXANE,  GLYCERYL STEARAT,  CETEARETH-33 SODIUM HYDROXIDE BENZOIC ACID,  DISODIUM EDTA,  TOCOPHEROL