info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Dr.Brown’s Natural baby toothpaste

Çmimi:L1,360.00

Dr. Brown’s pastë dhëmbësh për foshnje 40gr

Stock: In stock

Additional information

Brand

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Pastë dhëmbësh natyrale e përshtatshme për foshnje me shije dardhë dhe molle.Pa fluor dhe nuk paraqet problem nëse gëlltitet.Nuk përmban konservantë,ngjyryes dhe aromatizues artificialë.

Përdorimi

Mbi një furcë shumë të butë vendosni një sasi të pastës së dhëmbëve.
Aplikoni me anë të lëvizjve të vogla rrethore tek dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve të foshnjës.Për një rezultat më të mirë rekomandohet larja e dhëmbëve dy herë në ditë: në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit

glycerin,
aqua (water), xylitol, propanediol, sorbitol, pectin, xanthan gum, silica, sorbic acid, aroma (flavor),calcium lactate