info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Doppelherz Haar Intensiv

Çmimi:L1,170.00

Vitamina & Minerale për flokë të shëndetshëm

30 kapsula

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Suplement ushqimor i pasur me vitamina, minerale, aminoacide dhe eksktrakte bimore, për flokë të shëndetshëm.

Biotina dhe zinku janë përgjegjës për mirëmbajtjen e flokëve të shëndetshëm, ndërsa bakri ndikon në pigmentimin e flokëve.

Vitaminat e tjera të grupit B marrin pjesë në shumë proçese metabolike që ndikojnë në mirëqënien e flokëve, ndërsa aminoacidet dhe ekstraktet bimore mbështesin forcimin e tyre.

Përdorimi

Një kapsulë në ditë, pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Filler Dicalcium phosphate, L-methioine, gelatin (beef), L-cysteine, horsetail extract, release agents magnesium salts of fatty acids and silicon dioxide, calcium D-pantothenate, zinc carbonate, maltodextrin, coloring matter titanium dioxide, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamine hydrochloride, copper carbonate, D-biotin, Pteroyl monoglutamic acid, sodium molybdate, cyanocobalamin.

Përbërësit Sasia për 1 kapsulë
Vitamin B1 1.1 mg
Vitamin B2 1.4 mg
pantothenic acid 9 mg
Vitamin B6 1.4 mg
biotin 300 μg
folic acid 200 μg
Vitamin B12 2.5 μg
zinc 5 mg
copper 300 μg
molybdenum 15 μg
L-cysteine 50 mg
L-methionine 160 mg
horsetail 50 mg