info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Contour Plus Blood Glucose Monitoring System

Çmimi:0.10 L

Aparat për matjen e glicemisë Contour Plus

Stock: Ka stok

SKU: BC02
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Përshkrimi

Monitorimi i glicemisë është tepër i rëndësishëm sidomos për personat që janë të diagnostikuar me diabet.
Aparati i glicemisë Contour Plus është:
-i thjeshtë në përdorim;
-lehtësisht i transportueshëm;
-i saktë.
Ruan në memorie vlerat e përftuara deri në një maksimum prej 480 matjesh.

Përdorimi

Në mënyrë që vlerat e përftuara të jenë sinjifikative matja e sasisë së glukozës në gjak bëhet esëll në mëngjes dhe dy orë mbas ushqimit.
Matja bëhet sipas hapave të mëposhtëm:
-vendoset fisha;
-shpohet gishti;
-vendoset gishti i shpuar mbi zonën përkatëse të fishës;
-pritet rezultati;
-hiqet fisha.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping