info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Cicloviral 50 mg/g (aciklovir)

Çmimi:378.00 L

Trajtim lokal për infeksionet virale nga Herpes Simplex
10 g

Stock: S’ka stok

SKU: 1942
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 g

Suitable For

Përshkrimi

Cicloviral është një krem otc, që ka si substancë aktive aciklovirin, një medikament me veprim antiviral.
Indikohet për trajtimin e lezioneve të herpesit labial që rezultojnë nga infektimi me Herpes symplex tip 1.

Mos përdorni Cicloviral krem nëse keni alergji nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose po planifikoni një shtatzëni, këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë medikament.

Efekte të mundshme anësore:
– ndjenjë e përkohshme djegieje pas aplikimit;
– skuqje dhe tharje e lëkurës;
– eritema;
– kruarje;
– dermatit kontakti.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përdorimi te të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç:
1. Lani duart përpara se të aplikoni kremin cicloviral.
2. Aplikoni kremin me gisht, duke e mbuluar plotësisht zonën e infektuar.
3. Aplikoni kremin në zonën e infektuar 5 herë në ditë (çdo 4 orë).
4. Nuk është e nevojshme të aplikohet kremi gjatë natës.
5. Vazhdoni trajtimin për 4 ditë. Nëse nuk keni përmirësim mund të vazhdohet trajtimi dhe 6 ditë të tjera. Nëse pas 10 ditësh nuk ka ndodhur shërim i plotë ose keni përkeqësim këshillohuni me mjekun tuaj.
6. Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Për përdorimin te fëmijët nga 2-12 vjeç këshillohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

aciklovir, alkool cetostearilik, parafinë e lëngshme, propilenglikol, sodium laurilsulfat, poloxamer 407, parafinë e bardhë e butë, ujë i pastruar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping