info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Bio-Oil Skincare Gel

Çmimi:1,560.00 L

Xhel hidratues për lëkurë të thatë
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: BIOO05
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Masa

50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Uji dhe vaji nuk përzihen njëri me tjetrin, çka bën që vaji të pengojë largimin e ujit.
Xheli Bio-Oil është një formulim 87% vajor, pra një hidratues i fuqishëm dhe një metodë e re efikase për trajtimin e lëkurës së thatë.
Produktet tradicionale të përdorura për lëkurën e thatë janë kryesisht me bazë ujore. Në momentin që këto produkte bien në kontakt me lëkurën, uji avullon dhe lë një ndjesi freskie.
Bio-Oil duke qënë vajor qëndron në kontakt me lëkurën dhe lë një ndjesi ”ngrohtësie” kur aplikohet.
Në një studim klinik me 100 njerëz u pa se Bio-Oil xhel është më efikas në hidratimin e lëkurës krahasuar me produktet e përdorura më herët prej tyre.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë dhe masazhohet deri në absorbim të plotë.
Rekomandohet të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Triisononanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Aqua, Isopropyl Myristate, Urea, Caprylic / Capric Triglyceride, Isosteodiodateodyliodium Siumconium Oxysteactic Alsostearate, C26-28 PCA, Sucrose Laurate, Sucrose Stearate, Lactic Acid, Lanolin, Butylene Glycol, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bisabolol, Helianthus Annuus Seed Oil, Silica, Glycine Soja Oil, BHT, Retinyl Nino, Acetyl Palmitate, Tocop , Tocopherol, Anthemis Nobilis Flower Oil, Calendula Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Perfume, Citronellol, Farnesol, Limonene, Linalool, CI 17200.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping