info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Spray Enfants SPF 50+

Çmimi:L3,600.00 L2,520.00 -30%

Spraj mbrojtës ndaj diellit për fëmijë SPF 50+

200ml

Stock: In stock

SKU: AV063

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

Spf

Action

,

Pershkrimi

Përdoret për të ofruar një mbrojtje maksimale nga rrezatimi UV për fëmijët tuaj. Në sajë të pranisë së tokoferolit mbron nga radikalet e lira. Aplikohet si në lëkurën e trupit ashtu dhe në fytyrë. Është rezistent ndaj ujit dhe nuk shkakton irritime. Pa silikon, pa parfum.

Perdorimi

Aplikohet para ekspozimit në diell në lëkurë dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). GLYCERIN. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. DIISOPROPYL ADIPATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. CETEARYL ISONONANOATE. LAURYL GLUCOSIDE. POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. DECYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. CITRIC ACID. DISODIUM EDTA. GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. PROPYLENE GLYCOL. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.