info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Easy Tattoo Cream

Çmimi:1,000.00 L1,500.00 L

Krem zbutës & rigjenerues me pantenol

Spastroje


Informacion shtesë

Masa

100 ml, 50 ml

Brand

Formulation

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim hipoallergjik, i zhvilluar posaçërisht për kujdesin për tatuazhet.
I pasur me pantenol, vitamina B5 e njohur për efektin pozitiv, në ristrukturimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe qetësim të irritimeve.
Me gjalpë shea, dhe esktrakte të kalendulës në përmbajtje.
Mundëson një efekt të trefishtë në lëkurë, hidratues, zbutës dhe mbrojtës.

– Lejon një rritje prej 62% të niveleve të hidratimit të shtresave superiore të lëkurës, pas orës së parë të aplikimit. (Studim i realizuar nga Instituti Dermatologjik Idea).

– Ka një veprim të rëndësishëm ristrukturimi (pas 3 ditësh përdorimi), që lejon shërimin e shpejtë të zonës së tatuazhuar. (Studim i realizuar nga Qendra e Kërkimeve Biologjike Bio-ec).

– Ka aftësi të rëndësishme për të ristrukturuar barrierën e lëkurës në 3 orë. (Studim i realizuar nga Qendra e Kërkimeve Biologjike Bio-ec).

Ambalazhuar në një shishe” Airless”, një sistem hermetik, i cili parandalon oksidimin dhe garanton pastërtinë e formulës, deri në përdorimin e plotë të saj.
Pa parabenë, pa alergjenë, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Aplikoni kremin mbi tatuazhin e tharë dhe të pastruar paraprakisht, me masazh të lehtë.
Riaplikoni disa herë në ditë, për të ruajtur nivelin e hidratimit.