info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Dry Oil

Çmimi:3,050.00 L 2,440.00 L -20%

Vaj i thatë për një lëkurë dhe flokë plot shkëlqim pavarësisht ekspozimit në diell
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

, ,

Suitable For

Vaj i thatë me shkëlqim për një hidratim total të fytyrës, trupit dhe flokëve.
Hidraton, ushqen, mbron nga radikalet e lirë dhe “plakja e parakohshme” dhe njëkohësisht qetëson irritimet.
Absorbohet shpejt dhe plotësisht nga lëkura, dhe le një aromë të lehtë të këndshme.

Vaji përmban:
– estere me origjinë natyrale, me veprim hidratues që zgjat deri në 8 orë;
– vaj argani, susamit dhe lajthisë me veti hidratuese, ushqyese, zbutëse të irritimeve dhe që mbrojnë nga dukuria e fotoplakjes;
– vaj kallamsheqerit, i cili ka veti të ruajë ngjyrën e flokëve dhe ti mbrojë ato nga nxehtësia;
– prosilanolin, një komponim organik i silikonit, i cili ka veti rigjeneruese;
– pigmente nga minerale silikati që kanë veti të reflektojnë dritën.

Rekomandohet të përdoret:
– për një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim dhe pas ekspozimit në diell;
– kur lëkura është e thatë dhe e dehidratuar;
– kur mungon elasticiteti;
– për flokë të thatë dhe të dëmtuar;
– për flokë me kaçurrela.

I testuar dermatologjikisht.
Jo komedogjenik.
Pa parabene.
Pa gluten.
Pa petro-kimikate.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet në lëkurë dhe masazhohet deri në absorbim të plotë nga lëkura.
Mund të aplikohet dhe në flokë (të njomë ose të thatë). Shmangni aplikimin në rrënjët e flokëve.

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coco Caprylate / Caprate, Caprylic / Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Ether, Corylus Avellana (Hazelnut) Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Stearalkonium Hectorite, Ar13gan Alkane (C13-15) Kernel Oil, Perfume, Dioleyl Tocopheryl Methylsilanol, Oleyl Alcohol, Tocopherol, Calcium Aluminum Borosilicate, Silica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Tin Oxide (Ci 77861), Iron Oxide (Ci 77491), Propylene Carbonate, Benzyl Benzolate , Citronellol, Geraniol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.