info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Verolax Glicerina 2.25 g Bambini Soluzione Rettale

Çmimi:444.00 L

Mikroklizma me glicerinë për fëmijë
Kuti x 6 mikroklizma

Stock: Ka stok

SKU: 003362
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

6 mikroklizma

Suitable For

Verolax përmban glicerinë, dhe ka veti laksative, prandaj përdoret për të trajtuar konstipacionin.
Vepron lokalisht, si pasojë e kontaktit të drejtpërdrejtë të solucionit me mukozën intestinale.

Nuk duhet të përdoret:
– tek fëmijët që mund të kenë alergji nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
– në rast hemorragjie rektale;
– në rast hemorroidesh të inflamuara;
– në rast dhimbjesh abdominale, të vjellash dhe të përzjera.
– në rast të patologjive ano-rektale.

Ndër efektet më të shpeshta që mund të japë përdorimi i Verolax është irritimi i rektumit (efekt kalimtar).

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Rekomandohet të përdoren 1-2 mikroklizma në 24 orë.
Mikroklizmat mund të përdoren në çfarëdolloj momenti të ditës.
Mikroklizmat janë njëpërdorimëshe.
Mikroklizmat përdoren vetëm në rrugë rektale.

glicerina, malva estratto fluido, camomilla estratto fluido, amido di frumento, acqua depurata

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.