info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Uriage Bariésun Fluide Matifiant SPF 50+

Çmimi:3,000.00 L 2,400.00 L -20%

Përkujdesje mbrojtëse ndaj diellit me efekt matifikues, për lëkurë mikse dhe të yndyrshme.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Formuluar posaçërisht për lëkurë mikse dhe të yndyrshme, fluidi matifikues ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe radikaleve të lirë.
Tekstura e tij fluide garanton një efekt pa shkëlqim, përthithje të shpejtë dhe hidratim që zgjat.

Mbron nga rrezatimi UV.
Efekt shumë hidratues; përmban përbërës aktivë që minimizojnë faktorët që shkaktojnë lëkurë të thatë.

Testuar dermatologjikisht.
Jo-komedogjenik.
Rezistent ndaj ujit.

Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell.
Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit.
Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël gjatë në diell.

AQUA (WATER, EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL[NANO] – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – NYLON-12 – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – GLYCERIN – C20-22 ALCOHOLS – DECYL GLUCOSIDE – BUTYLENE GLYCOL – DIMETHICONE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – PARFUM (FRAGRANCE) – TRIACONTANYL PVP – BENZOIC ACID – TETRASODIUM EDTA – o-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – SODIUM HYDROXIDE – PROPYLENE GLYCOL – CITRIC ACID – GLYCYRRHIZA INFLATA ROOT EXTRACT

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.