info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Tantum Verde Collutorio (benzidaminë)

Çmimi:550.00 L

Shpëlarës për gojën me veprim antibakterial
120 ml

Stock: Ka stok

SKU: 000644
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

120 ml

Suitable For

Shpëlarësi i gojës Tantum Verde është një medikament anti-inflamator jo-steroid, me veti analgjezike (vepron kundër dhimbjes) dhe anti-inflamatore (ul inflamacionin e fytit, gojës dhe mishrave të dhëmbëve).
Tantum Verde shpëlarës për gojën përdoret për të trajtuar simptomat e inflamacionit dhe irritimit, të shoqëruara me dhimbje në mishrat e dhëmbëve, gojës dhe fytit (p.sh. gingivit, stomatit, faringit), si pasojë e terapisë dentare.

Mos përdorni Tantum Verde nëse jeni alergjik ndaj benzidaminës ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Nëse jeni shtatzënë, mendoni se mund të jeni shtatzënë, po planifikoni një shtatzëni ose jeni duke ushqyer me gji, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të përdorni këtë medikament.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, përdorni Tantum Verde vetëm pasi të këshilloheni me mjekun tuaj dhe ai të ketë vlerësuar raportin risk/përfitim.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Shpëlarësi i gojës Tantum Verde mund të përdoret siç është ose i holluar.
Si fillim hidhni 15 ml solucion Tantum Verde në kapakun dozator që gjendet brenda në paketim.
Nëse doni që ta përdorni të holluar shtoni ujë deri sa të arrijë 30 ml.
Bëni shpëlarje të gojës 2-3 herë në ditë.
Mos e gëlltisni.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Këshillohuni me mjekun tuaj nëse nuk shihni ndonjë përmirësim pas tre ditësh përdorimi.

benzydamine hydrochloride, glycerol, ethanol (96 percent), saccharin, methyl parahydroxybenzoate (see
paragraph “Tantum Verde contains parahydroxybenzoates”), sodium bicarbonate, mint flavor, polysorbate 20,
quinoline yellow (E 104), patent blue V (E 131), purified water.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.