info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Shedirpharma Colben (Cevo-ben) Gocce

Çmimi:1,350.00 L 1,215.00 L -10%

Solucion oral me pika, për një florë intestinale normale dhe sa më pak kolika te bebet
20 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

20 ml

Suitable For

Solucion oral që kombinon probiotikët me vitaminën D dhe përbërësit bimorë si kamomili, finoku, lulekuqja, anisi me qëllim që të:
– pakësojë kolikat (dhimbjet e barkut) te bebet;
– ndihmojë në eleminimin e gazrave;
– shtojë lëvizshmërinë në traktin gastro intestinal.

Përmban:
– Bacillus Coagulans, një bakter Gram Pozitiv, i cili sapo arrin në zorrë shtohet dhe ndikon pozitivisht në ruajtjen e ekuilibrit të florës bakteriale të zorrës;
– ekstraktet e kamomilit, me veti qetësuese dhe pakësuese të spazmave;
– ekstraktet e finokut, që ndihmojnë në eleminimin e gazrave dhe pakësojnë spazmat;
– ekstraktet e lulekuqes, me efekt zbutës dhe qetësues;
– ekstraktet e bimës anise, me efekt spazmolitik. Ato gjithashtu ndihmojnë dhe në shtimin e lëvizshmërisë së zorrëve;
– vitamina D, e nevojshme për funksionin normal të sistemit imunitar.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Të mos përdoret tek fëmijët nën 3 vjeç, me përjashtim të rasteve kur e rekomandon mjeku juaj.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Në rast të një reaksioni alergjik ose mbindjeshmërie nga ndonjë substancë specifike, ndërprisni përdorimin e këtij suplementi.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përpara se të filloni t’i jepni fëmijës tuaj solucionin duhet ta përgatisni atë:
– rrotulloni tapën sipas drejtimit të shigjetës;
– në momentin që ngec, tapa çahet nga brenda dhe pluhuri që është inkorporuar në tapë bashkohet me lëngun;
– tundeni shishen për pak minuta me qëllim që të tretet pluhuri;
– hiqeni kapakun dhe vendosni pikatoren që gjendet në paketim.

Tunde para çdo përdorimi.
Me përjashtim të rasteve kur mjeku e këshillon ndryshe, rekomandohet të konsumohen 20 pika (1 ml) 3 herë në ditë.
Mund të përdoret siç është ose i tretur me pak ujë, lengje frutash ose çaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Përdoreni deri në 60 ditë mbas hapjes.

Bottle: Water, Matricarìa chamomilla L. (Chamomile) flowers dry extract, Foeniculum vulgare Mill. (Fennel) fruit dry extract, Emulsifier: Polysorbate 20; Papaver rhoeas L. (Rosolaccio) flowers dry extract, Preservatives: Potassium Sorbate, Sodium Benzoate; Acidity Corrector: Citric Acid; Foeniculum vulgare Mili. (Fennel) essential oil, lIIicium verum Hook.f. (Anise) essential oil, Sweetener: Sucralose; Vitamin B2 ‘(Riboflavin 5’-Phosphate, Sodium), Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Folic Acid (Pteroyl-monoglutamic Acid), Acidity Regulator: Sedium Hydroxide. Measuring cap: Bacillus coagulans MTCC 5260 200 MLD CFU / g (contains casein and / or lactose, milk derivatives), Anti-caking Agent: Silicon Dioxide.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.