info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Shedirpharma Cistexx/Cevotexx Buste

Çmimi:1,620.00 L 1,458.00 L -10%

Suplement ushqimor për mirëqënien e rrugëve urinare
Paketim x 10 bustina

Stock: Ka stok

SKU: SHEDIR09
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

10 bustina

Suitable For

Suplement ushqimor që mbështet funksionin normal dhe mirëqënien e rrugëve urinare.
Përbërësi kyç është boronica, ekstraktet e së cilës përmbajnë acid hipurik, acid kinik dhe proantocianidina.
Ato nuk lejojnë agjentët hepatogjenikë të ngjiten në muret e rrugëve urinare dhe të krijojnë aty koloni, duke shmangur kështu fenomene si cistiti, uretriti dhe prostatiti.
Ruan pH normal të urinës dhe parandalon shfaqjen e aromave të pakëndshme në urinë.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Nëse mjeku nuk e rekomandon ndryshe, këshillohet të konsumoni 1 ose 2 bustina në ditë, midis vakteve ushqimore.
Përmbajtja e bustinës tretet në 1 gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Fructose, Maltodextrin, Vaccinium macrocarpon Aiton (Cranberry) fruit dry extract 4% Proanthocyanidins (PAC), Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spregn. (Uva Ursina) leaves dry extract 20% Arbutin. Aroma. Juice. Orthosiphon stamineus Benth (Ortosifon) leaves dry extract 0.2% Sinensetin, Lactobacillus acidophilus SGL 11 tindalized (contains casein and / or lactose, milk derivatives).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.