info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Rilastil Hydrotenseur Eye Contour Cream

Çmimi:3,490.00 L 2,792.00 L -20%

Krem anti-rrudhë për zonën rreth
syve
15ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Formulim i përshtatshëm për femrat mbi 40 vjeç, që kanë probleme me rrudhat dhe rrathët e errët në zonën rreth syve.
Në sajë të kompleksit Eye Care, ky krem ka vetinë të pakësojë rrathët e zinj rreth syve dhe t’u japë atyre shkëlqim.
Kombinimi i acidit hialuronik me ceramidet, lupeolin, vitaminën A dhe F pakëson rrudhat, tonifikon lëkurën dhe e ushqen atë.
Për ta mbrojtur nga faktorët e jashtëm dëmtues këtij kremi i është shtuar vitamina E, ndërsa calmosensina e pranishme në këtë formulim relaxon muskulaturën.
Pas disa përdorimesh lëkura juaj do jetë më e re dhe me më shumë elasticitet.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht. Testuar oftalmologjikisht.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, molibden, paladium, krom dhe mërkur.
Jo komedogjenik.
Pa ngjyrues.
Pa parabene.
Hipoalergjik.
Pa parfum.

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë, në zonën rreth syve të pastruar paraprakisht.
Masazhohet deri në absorbim të plotë të kremit nga lëkura.

Aqua (Water) • Cetearyl Alcohol • Oleyl Erucate • Glyceryl Stearate • Glycerin • Simmondsia chinensis (Jojoba) Seed Oil • Cera alba (Beeswax) • Sodium Olivoyl Glutamate • PEG-100 Stearate • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Myristyl Myristate • Dimethicone • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester • Lupinus albus Seed Extract • Sodium Hyaluronate • Sodium Lauroyl Lactylate • Hesperidin Methyl Chalcone • Tocopheryl Acetate • Retinyl Palmitate/Carrot Polypeptide• Ceramide NP • Ceramide AP • Ceramide EOP • N-Hydroxysuccinimide • Chrysin • Palmitoyl Tripeptide-1 • Dipeptide-2 • Palmitoyl Tetrapeptide-7 • Phytosphingosine • Cholesterol • Ethyl Linolenate • Ethyl Oleate • Ethyl Linoleate • Butylene Glycol • Laureth-3 • Hydroxyethylcellulose • Arginine • Tocopherol • Steareth-20 • Xanthan Gum • Carbomer • Biotin • Sodium Citrate • Citric Acid• Phenoxyethanol • Chlorphenesin• Potassium Sorbate • Chlorhexidine Digluconate • Sodium Benzoate • Ethylhexylglycerin• Disodium EDTA • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate.