info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Physalis Glucose Control

Çmimi:3,000.00 L

Suplement ushqimor që synon të ruajë nivele normale të sheqerit në gjak
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: PHYS039
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

Physalis Glucose Control është një suplement ushqimor që kombinon kompleksin ProcynCi (ekstrakt i kanellës që përmban 40% polifenole) dhe polimerë tip-A procianidine bioaktive.
Kanella, ashtu si dhe kromi dhe gymnema kontribuojnë në ruajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak.
Zinku dhe biotina kontribuojnë në ruajtjen e metabolizmit normal të karbohidrateve.
Ky suplement ushqimor përmban dhe Veri-te (trans-resveratrol të pastër), i përftuar nga fermentimi i majave natyrale.

Një dietë ushqimore e shëndetshme dhe e larmishme dhe aktiviteti fizik janë të nevojshme për të kontrolluar nivelin e sheqerit në gjak.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni duke përdorur medikamente për të ulur nivelin e glukozës në gjak, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Vetëm ai mund ta vendosë se si do të kombinohet ky suplement me medikamentet që mund të jeni duke përdorur.

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta në ditë.
Tabletat konsumohen gjatë vaktit ushqimor, të shoqëruara me pak ujë.

gum arabic, Chinese cinnamon extract (14.5%), gymnema extract (11.6%), purslane extract (10.5%), trans-resveratrol, zinc bisglycinate, rice flour (Oryza sativa), fully hydrogenated rapeseed oil (Brassica napus), selenomethionine, gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, thiamine mononitrate, chromium picolinate, biotin, emulsifier: glycerol.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.