[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • OFERTAT E PRANVERËS | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzi, me kartë debiti/krediti ose me këste

  • OFERTAT E PRANVERËS | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzi, me kartë debiti/krediti ose me këste

  • OFERTAT E PRANVERËS | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzi, me kartë debiti/krediti ose me këste

Ofertë!

Pharmasept Baby Care Mild Bath Promo Set

Çmimi:2,320.00 L 1,972.00 L -15%

Me blerjen e xhelit larës për trupin dhe flokët, përfitoni FALAS kremin ndërrues për zonën e pelenave.
1 L, 40 ml

Stock: Ka stok

SKU: PHAR064
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Hair Type

Masa

1 L, 40ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Pharmasept Baby Care Mild Bath: Xhel pastrues delikat, ideal për banjën e përditshme të bebeve dhe fëmijëve. Për pastrimin e flokëve dhe trupit.

Pa përmbajtje sapuni, baza shumë e butë pastron pa tharë lëkurën dhe ruan ekuilibrin natyral të saj.
Provitamina B5, vitamina F, acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6- ofrojnë veprim hidratues duke e lënë lëkurën të butë dhe të pastër.
Ekstraktet e calendulas, aloe vera dhe allantoina, qetësojnë skuqjen dhe irritimin e lëkurës.

Pa sapun
SLS / pa SLES
Pa ngjyrues

Testuar dermatologjikisht.

Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream: Formulë e krijuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës së ndjeshme të foshnjës, e pasur me përbërës të butë mbrojtës.

Bisabololi natyral dhe allantoina, sigurojnë veprim qetësues për lëkurën e foshnjës, ndërsa oksidi i zinkut prej 5% – një përqindje mjaft e lartë dhe e sigurt – e bën zonën e pelenave të papërshkueshme nga uji.
Vaji i kamomilit dhe ekstrakti i tërshërës qetësojnë lëkurën nga irritimet.
Acidet yndyrore omega-3 & omega-6,si dhe provitamina B5 hidratojnë lëkurën dhe rrisin elasticitetin e saj.

Pa: silikone, vaj mineral, ngjyrues, alkool.

Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikojeni xhelin larës në flokë dhe trup, duke e masazhuar në mënyrë delikate.
Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Aplikojeni kremin disa herë në ditë në shtresa të trasha mbi të gjithë sipërfaqen e të ndenjurave duke theksuar zonat e irrituara dhe të skuqura.

Përbërësit

Pharmasept Baby Care Mild Bath Ingredients:AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, TEA-LAURYL SULFATE, SODIUM CHLORIDE, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM LAUROAMPHOACETATE, LACTIC ACID, PHENOXYETHANOL, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PARFUM, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 20, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, PANTHENOL, POLYQUATERNIUM-7, SODIUM BENZOATE, GLYCERYL CAPRYLATE, PHENYLPROPANOL, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, LINOLEIC ACID, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, BISABOLOL, PHOSPHORIC ACID, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE/ METHYLISOTHIAZOLINONE, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE.

Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream Ingredients:AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,GLYCERIN, ZINC OXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, DECYL OLEATE, OLUSOIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE,ISODECYL LAURATE, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, SORBITAN OLEATE,CANDELILLA CERA, SUCROSE POLYSTEARATE, PANTHENOL, CHAMOMILLARECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL,ALLANTOIN, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, BISABOLOL, MAGNESIUMSULFATE, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PARFUM.