info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Nuxe Very Rose Lip Balm

Çmimi:1,800.00 L 1,440.00 L -20%

Balsam ushqyes për buzët me petale trëndafili
15 g

Stock: Ka stok

SKU: NUXE132
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

15 g

Specific For

Suitable For

,

Ky balsam i ri buzësh është krijuar për të hidratuar, zbutur dhe zbukuruar (jep një ngjyrë të lehtë rozë) buzët e thata deri në shumë të thata.
Formula minimaliste (15 përbërës) përbëhet nga rreth 1/4 gjalpë shea, 1/3 dyll (dyll blete dhe dyll me origjinë vegjetale), 1/3 vajra natyrale (dhe derivate), dhe një ekstrakt vaji trëndafili për të hidratuar dhe për t’i dhuruar komfort buzëve.

Pjesa e mbetur (rreth 5%) përbëhet nga përbërës të nevojshëm për të siguruar sensualitetin dhe sigurinë e produktit.
Formuluar me aromë 100% me origjinë natyrale me nota tërheqëse të vaniljes dhe një agjent ngjyrues natyral (ekstrakt i rrënjës Gromwell të purpurt – Lithospermum erythrorhizon), për të zbukuruar buzët me një shkëlqim të lehtë rozë.
Kjo formulë anhidrike nuk përmban konservues, vetëm vitaminë E antioksiduese dhe kaprilat glicerili (një agjent zbutës me origjinë natyrale me veti anti-mikrobiale).

Aroma 100% me origjinë natyrale përmban një substancë që duhet shmangur nga gratë shtatzëna (rrëshirë benzoine).
Si një masë paraprake, nuk rekomandohet përdorimi i balsamit të buzëve VERY ROSE, gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Aplikoni balsamin në buzët e thata dhe konturin e tyre disa herë gjatë ditës, sipas nevojës.

Mund të përdoret si maskë nate, duke aplokuar një shrtresë të trashë në buzë para gjumit.

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cera Alba / beeswax, C10-18 Triglycerides, Caprylic / capric Triglyceride, Parfum / fragrance, Oleic / linoleic / linolenic Polyglycerides, Tocopherol, Glycacteryl Centolia Caprylate, Rosa , Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Isoeugenol [n4109 / a].

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.