info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Now Psyllium Husk Powder 340 g

Çmimi:2,000.00 L 1,700.00 L -15%

Suplement ushqimor për përmirësimin e tranzitit intestinal
340 g

Stock: S’ka stok

SKU: NOW179
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

340 g

Suitable For

Konsumimi i produkteve si lëvozhgat e farave të psiliumit, të pasura me fibra, mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Kjo pasi janë të varfëra në yndyrna dhe kolesterol.

Një porcion i pluhurit të lëvozhgës së psiliumit siguron 6 nga 7 gram fibra të tretshme të nevojshme në ditë për të arritur këtë efekt.

Nuk përmban:
– maja;
– gluten;
– misër;
– qumësht;
– vezë;
– arra.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsumimi i këtij produkti duhet të shoqërohet me sa më shumë ujë dhe lëngje që të shmanget mbytja.
Mos e përdorni këtë suplement ushqimor nëse keni vështirësi në gëlltitje.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përzjeni 1 lugë gjelle me pluhur Psiliumi në të paktën 354 ml (12 oz) ujë ose lëng frutash dhe konsumojeni menjëherë.
Konsumoni sa më shumë lëngje të tjera gjatë ditës.
Rekomandohet të fillohet të konsumohen sasi të vogla dhe me kalimin e ditëve dhe javëve të rritet sasia që ju konsumoni.

Psyllium Husk Powder

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.