info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Neostrata Restore Daytime Protection Cream Spf 23

Çmimi:4,730.00 L 3,784.00 L -20%

Krem dite me efekt hidratues, anti-rrudhë dhe mbrojtës ndaj rrezeve UVA/UVB
40 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

40 g

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Kremi i lehtë që siguron hidratim gjatë ditës ndërkohë që redukton shenjat e dukshme të moshës dhe ndihmon në mbrojtjen kundër dëmtimeve të mëtejshme të lëkurës.
Glukonolaktonet rikthejnë dhe forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke ndihmuar në qetësimin e lëkurës së irrituar dhe në reduktimin e skuqjes, ndërsa mbrojtja nga dielli e spektrit të gjerë mbron nga dëmtimet e fotoplakjes.
Antioksidantë të fuqishëm si glukonolaktonet dhe acid laktobionik neutralizojnë radikalet e lira të dëmshme për lëkurën duke penguar elastazën dhe në këtë rast ndihmojnë në ripërtëritjen e lëkurës dhe në rritjen e elasticitetit.

Pa yndyrë, pa aromë, pa PABA. Jo-komedogjenik, jo-akneik.

Përfitimet:
• Redukton shenjat e dukshme të plakjes dhe ndihmon në mbrojtjen kundër dëmtimeve të mëtejshme të lëkurës.
• Mbron ndaj rrezeve të demshme të diellit
• Hidraton
• Exfoljon butësisht lëkurën
• Forcon barrierën e lëkurës
• Qetëson lëkurat e irrituara
• Redukton skuqjen e lëkurës
• Stimulon elasticitetin e lëkurës
• Mbron nga radikalet e lirë.

Përdoreni çdo mëngjes, ose 15 minuta para ekspozimit në diell.

Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Titanium Dioxide Aqua (Water), Gluconolactone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Octyldecyl Neopentanoate, Lactobionic Acid, Sorbitan Stearate, Isopropyl Palmitate, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Methicone, Glycerin, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Arginine, Ammonium Hydroxide, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Alumina, Polyacrylamide, Polyhydroxystearic Acid, Ethoxydiglycol, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Laureth-7, Disodium EDTA, C13-14 Isoparaffin, Sodium Sulfite, Sodium Bisulfite, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.