info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Muxol 0.3% solucion oral

Çmimi:446.00 L

Shurup me veprim mukolitik për kollë me sekrecione
180 ml

Stock: Ka stok

SKU: 003382
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

180 ml

Suitable For

Substanca aktive: hidroklorur ambroksoli

Indikimet
Trajtimi i çrregullimeve të sekretimit bronkial tek të rriturit, veçanërisht gjatë sëmundjeve akute bronkiale dhe episodeve akute të bronkopneumopative kronike.

Kundërindikimet
Mbindjeshmëria ndaj substancës aktive ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të këtij solucioni.

Shtatzënia
Studimet në kafshë nuk kanë treguar ndonjë efekt teratogjenik. Në mungesë të efektit teratogjenik te kafshët, nuk pritet një efekt i tillë tek njerëzit.
Deri më sot, substancat përgjegjëse për keqformimet e fetusit tek njerëzitjanë provuar të jenë teratogjene te kafshët gjatë studimeve të kryera mirë, në dy specie.
Në praktikën klinike, aktualisht nuk ka të dhëna të rëndësishme për të vlerësuar një efekt të mundshëm keqformues ose fetotoksik të hidroklorurit të ambroksolit kur administrohet gjatë shtatzënisë.
Për këtë arsye (studime të pakta) preferohet të mos përdoret hidrokloruri i ambroksolit gjatë shtatzënisë.

Ushqyerja me gji
Nëse ushqeni me gji, përdorimi i këtij produkti nuk rekomandohet.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

1 lugë gjelle 15 ml përmban 45 mg hidroklorur ambroxol.
Doza mesatare e hidroklorurit të ambroksolit është 90 mg në ditë, prandaj këshillohet të konsumohet 1 lugë gjelle 2 herë në ditë.

ambroxol hydrochloride, glycerol, 70 percent sorbitol (crystallizable), methyl parahydroxybenzoate, propyl parahydroxybenzoate, banana flavor (furfuryl acetate, isoamyl acetate, isobutyl acetate, methyl-3-butenyl acetate, acetoin, amyl butyrate , delta-decalactone, eugenol, piperonal, benzyl propionate, maltol, vanillin, propylene glycol), citric acid monohydrate, purified water.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.